Krmení

Zjistěte si především, na jaké krmení je vakoveverka zvyklá u chovatele. Každý správný chovatel Vám rád poradí jakým způsobem zvíře krmit. Pátrejte však i po jiných způsobech krmení, protože není jisté, že zrovna Váš chovatel krmí správně. Vždy je lepší se seznámit s více názory.

Vakoveverky jsou všežravci, potřebují velmi  rozmanitou stravu.
V zajetí  mohou trpět nedostatkem vápníku, pokud nedostávají správnou stravu. Nedostatek vápníku v potravě znamená, že si tělo bere vápník z kostí,což se většinou projevuje nejdříve na zadních nohách, které vykazují znatelnou dysfunkci. Poměr fosfor:vápník by měl být 2:1, aby se zabránilo hypokalcémii, která může způsobit i ochrnutí zadních nohou (HLP).

Krmení připravujeme večer a podáváme ho vakoveverkám čerstvé. Velmi rychle se v nektaru množí bakterie. Veverky takový nápoj odmítají.  Velice důležité je zajištění neustálého přístupu k čisté vodě, kterou podáváme v napáječkách, protože do misek se vakoveverky často vyprazdňují. Samici s mláďaty je důležité zajistit v krmení vyšší množství hmyzu a vápníku.

Je možné přidávat jako doplněk stravy kvetoucí eukalyptové větve, případně arabskou gumu smíchanou s vápníkem a nektarem (nejlepší způsob je rozetřít tuto směs na větve, nebo vytvořit krmítko vyvrtáním děr do větví – díry poté naplníme výše zmíněnou směsí, případně přidáme hmyz).

OVOCE – nejlepší je sladké, hodně zralé tuzemské i exotické ovoce, například:

-jablka, hrušky, melouny, bílé hrozny, kiwi, mango, kaki, banány, mandarinky, pomeranče, jahody, meruňky, broskve, nektarinky, meloun cantaloupe, papaya, jádroviny, annona cherimola, borůvky, ostružiny, maliny, Acerola, Carissa, Casaba meloun, planá jablka, custard jablka, javanská švestka, Kumquat, citron, limetka, papaya, kaki, opuncie, Rose Apple (bez semen), plody ibišku jedlého, sapote... Můžeme použít i kompoty, ale je lepší krmit čerstvým ovocem.

ZELENINA – mrkev, okurky, rajčata, dýně, řepa, saláty, špenát, vodnice, celer, avokádo, sladké brambory, asparágus, brukev řepák, čínské zelí, tykev muškátová (zimní dýně), zelí, koriandr, čekanka, jidášovo ucho, kadeřávek, salát locika setá červená, hlávkový salát, špagetová tykev

HMYZ – cvrčci, sarančata, zophobasi, mouční červi, zavíječi, apod. Hmyz se dá čas od času částečně nahradit kvalitními granulemi pro koťata, konzervami pro koťata, vařeným kuřecím masem, droby, či vajíčkem

ROSTLINY – blahovičník (eukalyptus), akácie, callistemon, grevillea, banksia